Матч за матчем / 16-й тур. Сталь - Ворскла

26 листопада. 14:00. Дніпро. Стадіон "Метеор"
Сталь - Ворскла - 0:1

ЛПМ. 14:00. 26 листопада. Дніпро. Стадіон Метеор.
Арбітр — Іван Бондар (Київ) 

Гол: Ребенок, 89.

Сталь: Паньків - Пашаєв, Іщенко, Стаменкович, Воронін - Каленчук, Е.Малакян, Г.Малакян (77, Карасюк) - Мисик, Задерака (46, Кузик) – Комваліус (66, Карікарі)
Запасні: Бандура, Карасюк, Месхі, Дебелко, Довгий, Кузик, Карікарі
 
Ворскла: Непогодов - Сімінін, Дитятьєв, Чеснаков, Пердута - Ткачук, Кравченко - Турсунов, Бартулович (46, Ребенок), Кобахідзе (67, Одарюк) - Хльобас (80, Загорулько)
Запасні: Шуст, Загорулько, Одарюк, Сапай, Пилявський, Ребенок, Зарічнюк

Матч Сталь-Ворскла розпочинав  16 тур Чемпіонату України з футболу. Гостям з Полтави вкрай необхідно було реабілітуватися перед власними вболівальниками, які, до речі, організували масовий виїзд на цю гру, за низку прикрих поразок. Капітан Ворскли у цьому матчі повернувся у центр захисту, що додало впевненості редутам полтавської команди. 
Гра розпочалася з сумбурних дій обох команд у центрі поля. Перший небезпечний момент виник на п’ятій хвилині матчу. Після подачі зі штрафного м’яч заметушився у карному майданчику гостей, та небезпечний удар з близької відстані гравця Сталі впевнено відбив Непогодов. 

Ворскла намагалася одразу відповісти небезпечним моментом, але впевнено зіграли захисники господарів після флангових атак полтавців. На 12-й хвилині матчу гостям вдалося заробити штрафний удар з правого флангу біля карного майданчика сталеварів – Бартулович пробив вище воріт.

Зарядженість обох команд на боротьбу призводила до постійних порушень правил і як результат -  перша жовта картка на 20-й хвилині матчу. Її заробив Задерека після грубого порушення на Кравченкові. На 22-й хвилині матчу після подачі зі штрафного Бартуловича дуже небезпечно пробивав головою Дитятьєв, та м’яч пролетів вище воріт.
За три хвилини гравці Сталі заробили небезпечний штрафний – після удару Вороніна та рикошету від гравця Ворскли м’яч пролетів повз ворота гостей. Подача з кутового – гравець на ближній стійці рятує полтавців від голу. 

Ворскла відповіла миттєво. Після розіграшу кутового з близької відстані пробивав Хльобас, але м’яч пролетів повз ворота. Це був останній гострий момент у першому таймі. 
Активний початок другого тайму від полтавців дещо здивував господарів, та вони швидко зуміли вирівняти гру. 

На 48-й хвилині матчу, після довгого пасу від Дитятьєва, Хльобас заволодів м’ячем у карному майданчику сталеварів, але у ворота він влучити не зміг.  

Тенденції першого тайму продовжились і у другому – обопільна боротьба без особливих дивідендів жодній з команд. Оживили гру полтавці - на 57-й хвилині матчу Турсунов у карному майданчику сталеварів розібрався з кількома опонентами та викотив м’яча під удар Кобахідзе, але поперечка врятувала господарів.

На початку останньої третини матчу Ворскла міцно заволоділа ініціативою, а при втраті м’яча  полтавці зустрічали суперників ще на їх половині поля. При цьому сталевари постійно намагалися втекти у контратаки.  Така гра не призводила до виникнення гострих моментів. 
За 15 хвилин до закінчення основного часу гри була нагода відзначитися у Ребенка, але Павло не зміг правильно розпорядитися моментом у карному майданчику Сталі.

Свій шанс полтавці все ж таки отримали на 89-й хвилині. Загорулько поборовся на фланзі та відправив у забіг Ребенка. Павло все виконав на відмінно – пройшов по флангу, змістився у центр карного майданчика, обіграв двох захисників господарів та відправив м’яча у сітку воріт повз голкіпера. 

У додані арбітром 3 хвилини сталевари намагалися зрівняти рахунок, та цифри на табло вони змінити не змогли. 

Ворскла здобула важливу перемогу завдяки двом гравцям, які вийшли на заміну, та у гарному настрої підходить до кубкової гри з Дніпром, яка буде проходити за декілька кварталів від стадіону Метеор.  

Дмитро ЯРЕМЧЕНКО, 
спеціально для офіційного сайту ФК Ворскла